Lavprisselskapet Norwegian legger i dag ut en ny rute fra Oslo Lufthavn Gardermoen.

Fra slutten av oktober skal selskapet fly til Manchester, tre ganger i uken.

— Dette er en rute som har vært spesielt etterspurt i fotballmiljøet, sier kommunikasjonsdirektør Anne-Sissel Skånvik i Norwegian til Aftenposten.

Billettsalget starter i dag.

Konkurranse med SAS

Det blir avganger mandag, onsdag og fredag og skulle dermed dekke behovet for fotballsupportere som tar turen over for å følge Premier League-kampene til United og City.

Manchester, en industriby i nordvest-England med 0.5 millioner innbyggere, er også et yndet turistmål og har mer enn bare byens to store fotballag å vise frem. I dag fremstår den som en storby med alle storbyens tilbud og er ikke minst attraktiv for de mange som er på leting etter gode shoppingmuligheter. Ellers byr byen på hippe restauranter, festivaler og konserter.

På museumsfronten kan byen by på Industrial war museum, Museum of science and Industry og selvsagt et eget Manchester United museum. Også Manchester Art galleri er et populært mål for mange besøkende.

Norwegians rute kommer til å gå i konkurranse med SAS som også flyr fra Gardermoen.